Zabawa dla dzieci

Zabawa – nic prostszego

Poniżej podajemy przykłady i opisy jak przygotować grę lub zabawę z dzieckiem w domu, do przeprowadzenia także na dworze podczas ładnej pogody.

Bule, czyli Boccia

Gra ta znana jest także pod nazwą petanque lub po prostu kule, może w nią grać od dwóch do sześciu osób. Dzielą się oni na dwie drużyny. Każdy z graczy ma 6 kul czerwonych lub niebieskich. Na początek wyrzuca się kulę białą, która będzie stanowić cel dla wszystkich graczy. Celem jest umiejscowienie swojej kuli jak najbliżej kuli białej (bądź po prostu mniejszej piłeczki niż te, którymi rzucamy). Aby w bule bawić się w domu, wystarczy, jeśli piłki zastąpimy różnej wielkości woreczkami z piaskiem. Wygrywa ten z graczy, który swoją ostatnią kulę umieści najbliżej kuli białej. Od 1992 roku jest to paraolimpijska w dyscyplina sportowa.

Domowy mini golf

Jest to gra dla minimum dwóch osób, ale oczywiście może być ich więcej. Zaklejamy duży karton, wycinamy w nim pionowe nierównej szerokości otwory. Karton możemy pomalować, nad otworami przykleić numery poszczególnych bramek. Potrzebujemy jeszcze małej plastikowej piłeczki i drewnianego tłuczka, pałki, łyżki lub cokolwiek innego czym możemy piłeczkę uderzać.

Labirynt

Potrzebujemy kilkanaście kartonów, które łączymy ze sobą w różnych konfiguracjach, ważne jest, aby labirynt miał przynajmniej jeden zakręt, choć może być ich oczywiście więcej. Lubianym przez dzieci pomysłem jest wycięcie okrągłego utworu na górze labiryntu, kartony łączymy taśmą, można je też ozdobić kolorową folią, którą do kartonu przyczepiamy, przy pomocy pistoletu na zszywki.

Lody do malowania

Aby przygotować tą, zabawę potrzebujemy tyle dużych płacht papieru, ilu uczestników zabawy przewidujemy. Wcześniej przygotowujemy tyle ile papieru, tyle naczyń wypełnionych wodą. Do każdego naczynia dodajemy barwnika spożywczego, rozpuszczamy go i zabarwioną wodę przelewamy do silikonowych foremek na przykład na babeczki. Fakt, że „lody do rysowania” będą miały różne kształty, to dodatkowa atrakcja. To znakomity sposób na to, aby przy pięknej pogodzie odciągnąć zwłaszcza młodsze dzieci od komputera.

 

Papierowy wyścig

To zabawa dla nieograniczonej liczby uczestników, każdy z nich otrzymuje po dwie gazetowe płachty i ma za zadanie pokonać określony odcinek parku, łąki lub podwórka. Mogą się jednak poruszać tylko wtedy, kiedy będą stać na gazecie, uczestnicy przekładają więc przed sobą raz jeden arkusz gazety, raz drugi.

Dodaj komentarz