Urządzanie sypialni

Co sprawi, że twoja sypialnia będzie bardziej przytulna?

Jeśli chcesz się dowiedzieć, przeczytaj nasz mini poradnik do końca, zawiera on tylko 5 podpowiedzi. A jednak tych pięć wskazówek pomoże radykalnie odmienić wygląd Twojej sypialni.

Podpowiedź pierwsza – jak dobrze dobrać pościel?

To nie aż tak trudne, jak może się z pozoru wydawać, na początku warto dobrać właściwy rozmiar, zwrócić uwagę na skład materiału i temperaturę prania. Kolejny krok na ścieżce wyboru to rozstrzygnięcie dylematu co podoba nam się bardziej, pościel we wzory, czy gładka? Biała pościel uważana jest przez liczne grono osób za klasyczną i bardzo elegancką. Jednak pościel we wzory również ma swoje zalety. Pamiętać warto także iż do pościeli zaliczamy prześcieradło, które nie musi już być klasyczne białe, a może stworzyć interesujący zestaw z kolorem pościeli bądź ścian.

Podpowiedź druga – czy na pewno jesteś nam potrzebna, czyli o narzucie słów kilka

Narzuta z pewnością stwarza klimat i wrażenie większej przytulności pomieszczenia, nie jest to jednak jej jedyna zaleta. To właśnie ona ochroni pościel przed kurzeniem się i jej obecność doda naszemu wnętrzu elegancji. Jeśli jest bardzo zimno, spokojnie może stanowić kolejną warstwę okrycia. Warto dobrze dobrać jej rozmiar pamiętając o odpowiedzi na pytanie, czy chcemy przykryć łóżko w całości, czy też tylko jego część. Jej funkcje mogą pełnić także koce lub pledy, wówczas nie ochronią nam całej pościeli przed kurzem, ale za to będą stanowić interesujący element dekoracyjny, położony w nogach łóżka. Narzuta nie może być także zbyt duża, bo wtedy będzie ciągnąć się po podłodze. Istotna również jest objętość narzuty po złożeniu, oraz do czy zajmuje dużo miejsca. Role mogą się odwrócić i jeżeli lubimy swoją narzutę z powodzeniem może ona mam zastąpić koc.

Podpowiedź trzecia – ozdobne poduszki

To całkiem istotny element wystroju, taki który nie tylko ładnie wygląda. To właśnie one pozwalają nam na to, aby wygodnie rozsiąść się z książką, czy spokojnie obejrzeć film.
To dzięki nim najszybciej możemy zmienić klimat, charakter i nastrój naszego wnętrza, zmieniając po prostu pokrowiec na poduszkę. Po prostu prościej jest kupić poszewkę, czy nawet kilka niż wymienić całą pościel.

Podpowiedź czwarta, zasłony w sypialni

Obecność zasłon w sypialni jest istotna, ponieważ pozwalają po prostu ograniczyć dostęp światła do okien i lepiej się wyspać. To także dodatkowa ochrona przed chłodem, kurzem i hałasem. Również one dodadzą naszemu pomieszczeniu przytulności. Jest to także istotne przy wnętrzach o minimalistycznym charakterze, ponieważ w nich łatwo dochodzi do odbijania się dźwięku od ścian.

Podpowiedź piąta – dywan

Amerykański standard to brak dywanu w sypialni, jednak zwłaszcza w chłodne dni miło jest rano, wstając oprzeć stopy na czymś cieplejszym niż podłoga. W sypialni mogą sprawdzić się dwa rozwiązania. Pierwsze to duży dywan wsuwany pod łóżko, o neutralnej kolorystyce tak, aby pasował do reszty pościeli. Albo dwa mniejsze chodniki, które układamy po obu stronach łóżka.

Dodaj komentarz