Urządzanie małych kuchni

Sprytne rozwiązania pozwalające się sprawniej poruszać po małej kuchni

Mała kuchnia, to duże wyzwanie, jeśli więc czytasz ten tekst, skorzystaj z naszych porad. Zapraszamy do dalszej lektury.

Podpowiedź pierwsza szuflady o różnej głębokości

Stosując to rozwiązanie, nie musimy się martwić, gdzie trzymać największe garnki, ani do której szuflady włożyć sztućce tak, aby uniknąć wrażenia chaosu i przeświadczenia, że coś nam się jednak zagubiło. Będzie to także dawać możliwość, jak najszerszego wykorzystania przestrzeni w małej kuchni i pozwoli na przykład umieścić płytką szufladę na patelnie pod piekarnikiem. Zaś wąskie cargo tam, gdzie nie możemy wstawić szafki.

Podpowiedź druga szuflada z systemem wspomagającym otwieranie

Chyba każdemu zdarzyło się potrzebować otwartej szuflady w chwili, w której miał zajęte lub zabrudzone ręce. Wówczas możliwość otwarcia szuflady stopą wydaje się bardzo cenna, może więc nie warto z niej rezygnować.

Podpowiedź trzecia – mata antypoślizgowa

Dzięki niej unikniemy przesuwania się rzeczy w szufladzie, wytłumi też niechciane dźwięki. Można wykładać nią tak szuflady jak i półki, będzie też chronić szafkę przed wilgocią, jeśli schowamy do niej wilgotne naczynia. Kolejnym sprytnym pomysł, który jest w stanie ułatwić nam życie, to tacki na noże, oraz stojaki na słoiki pozwalające je komfortowo położyć. Skutkiem tego wszystko mniej się niszczy i nie można się skaleczyć źle odłożonym nożem.

Podpowiedź czwarta, przegrody do szuflad

Dzięki niej sprawnie i szybko możemy wydzielać przestrzeń w większych szufladach, dbać o to, aby żadne drobiazgi w się w nich nie rozsypały. W naszych szufladach możemy również przechowywać pojemniki służące segregowaniu odpadów.

Podpowiedź piąta pojemniki przykręcane wewnątrz szafek

Z tej właśnie opcji możemy skorzystać, aby przechowywać gąbki do mycia, ściereczki czy siatki na zakupy. Bardzo pomocnym i fajnym rozwiązaniem, może być także zamontowanie ociekacza w szafce. Tej, która jest najbliżej zlewu, w sytuacji gdy nie lubimy widoku schnących na wierzchu naczyń. Wstawiona półka pozwoli nam zaś przechowywać 2 razy więcej talerzy czy szklanek, na tej samej przestrzeni. Szyny nad blatem pomogą umiejscowić pojemniki, malutkie półki czy klipsy z przypiętymi informacjami. Gdy mamy szafkę narożną warto w niej zamontować karuzelę, czyli półkę obracaną bądź nerkę, czyli półkę wysuwaną. Warto też skorzystać z takich rozwiązań jak, małe punkty świetlne montowane wewnątrz szafki i przenośna kuchenka gazowa, którą możemy odłączyć, jeśli mamy mało miejsca na blacie.

Dodaj komentarz