Malowanie mieszkania

Domowe malowanie i eksperymentowanie, czyli jak można wykorzystać farbki i wspólny z dzieckiem pobyt w domu

Oto kilka naszych pomysłów, zapraszamy do dalszej lektury i wypróbowania. Potrzebujemy dużą ilość kartek A4, przynajmniej dwa zestawy farbek w różnych kolorach oraz kilku różnokolorowych mazaków. Kwadratowy kawałek linoleum. Kilka nakrętek od butelek. Materiał zwany flizeliną oraz duży grzebień z szerokimi zębami.

Odciski

Malujemy wnętrze dłoni lub stopy, najlepiej na więcej niż jeden kolor, grubą warstwą farbek. Odciskamy dłonie na papierze i dorysowujemy łączące je linie lub takie kształty, aby powstał z nich, na przykład motyl czy kurczak. Odciski na kartkach mogą być pojedyncze lub podwójne. Takie odciski możemy również robić na flizelinie, wówczas uzyskamy inną fakturę obrazka.

Jak namalować dmuchawce?

by wykorzystać tę technikę, potrzebujemy: sporych rozmiarów kwadrat z czegoś sztywnego na przykład linoleum, zwykłej białej farby plakatowej i rozciętej do połowy w szereg ząbków, tworzących coś w stylu pędzelka pustą rolkę po papierze toaletowym. Wylewamy farbę na folię aluminiową i moczymy włosy naszego „pędzelka”, odciskając je na posiadanej tablicy.

Przepis na ciastolinę i slime do zrobienia w domu

2 porcje piasku wsypujemy do dużej miski. Dodajemy 2 porcje mąki kukurydzianej, mieszamy. Wlewamy niezbyt dużą ilość wody z mydłem, mieszamy. Masa już powinna zacząć się sklejać, dodajemy barwniki spożywcze, aby poszczególne części naszej ciastoliny miały różne kolory. Slime do naczynia wlewamy nieco przezroczystego kleju, dodajemy barwnik spożywczy oraz piankę do golenia. Wszystko mieszamy. Powinna powstać elastyczna i ciągliwa masa do zabawy.

Kolorowe bąble

Do wykonania tego małego eksperymentu potrzebujemy wysokiego naczynia, do którego wlewamy do 2/3 wysokości oliwkę dla niemowląt, resztę naczynia uzupełniamy wodą, dodajemy barwnika spożywczego oraz aspiryny.

Klamerkowe samoloty

Aby zrobić tą prostą, zabawkę potrzebujemy kolorowych klamerek do bielizny, mazaki lub farbki plakatowe, kilka kartek grubego bristolu. Klej do plastiku oraz kolorowe naklejki. Wycinamy wcześniej pomalowane paski papieru, mające nieco półokrągły kształt. To skrzydła oraz drugi pasek papieru zbliżony kształtem do statecznika, który naklejamy na tyłach klamerki, na skrzydłach i ogonie naklejamy naklejki. Na zakończenie podpowiadamy, jak zrobić serię kolorowych mini wulkanów. Jest to najszybszy i najprostszy przepis na mini wulkany. Potrzebujemy pięć małych, plastikowych pojemników do każdego wsypujemy sodę oczyszczoną, powinna ona zajmować 90% objętości naczynia, dodajemy krople barwnika spożywczego, każdy pojemnik może mieć inny kolor i dolewamy wody, z chwilą jej nalania wulkan wybucha.

Dodaj komentarz