Mieszkanie na sprzedaż

Kilka podpowiedzi jak wystylizować małe mieszkanie do zdjęcia ofertowego

Poniżej podajemy kilka sprawdzonych porad i zapraszamy do skorzystania. Na początek warto podkreślić, iż posiadanie obiektywu szerokokątnego z pewnością przyda nam się podczas fotografowania, nie jest to jednak konieczny warunek zrobienia atrakcyjnych zdjęć. Zapraszamy do dalszej lektury.

Podpowiedź pierwsza

Pamiętajmy, aby zdjęcia zawierały emocje, to właśnie emocje, które ukarzemy na zdjęciu, są tym elementem, który najsilniej podziała na przyszłego kupującego. Warto więc postarać się, aby każda fotografowana przestrzeń, niosła jakieś pozytywne i sympatyczne skojarzenia. Takiego efektu nie osiągniemy, jeśli na przykład wcześniej było tam np. małe biuro i nadal będzie na zdjęciu widać, segregatory, kable czy drukarkę.

Podpowiedź druga, czyli dajmy innym szansę

Zdjęcia, które zrobimy, mają umożliwić innej osobie poznanie rozkładu mieszkania, a także proporcje pokoi, nawet jeśli będą one puste. Jeśli fotografujemy pokój z meblami najprawdopodobniej, pomoże to przyszłemu kupującemu w ocenie, jakiej wielkości meble będzie w stanie tam wstawić. Pamiętajmy, aby nie fotografować na przykład suszarki z rozwieszonym praniem, gdyż raczej nie zachęci to w przyszłych klientów do zakupu.

Podpowiedz trzecia, czyli co może ożywić nasze zdjęcia

Jeśli wynieśliśmy już nasze meble z mieszkania i nie mamy możliwości lub ochoty wnieść ich z powrotem, przydatna będzie wiedza o tym, że: śmiało możemy sfotografować półki książkami, jeśli mamy samodzielnie stojący stół można dostawić do nich krzesła.
Przydatne będą także lampki Cotton ball lights, plakat (lub plakaty), roślina na stole, czy dekoracyjny stojący napis. No i nie warto zapominać o mistrzyniach stworzenia przytulnego nastroju, czyli poduszkach. W kuchni można rozłożyć kilka jabłek, orzechów, rozwiesić kilka bukietów z suszonej lawendy.

Podpowiedź czwarta

Ogólnie na zdjęciach im mniej rzeczy tym lepiej. Warto mieć też porządek, bo nieporządek na zdjęciach jest jakby wyraźniejszy i bardziej rzuca się w oczy. Śmiało więc możemy wynieść wszystko, co nie będzie na zdjęciu niezbędne (na przykład czajnik). Bezwzględnie zdjęcia robimy wyłącznie za dnia. To światło słoneczne daje nam efekt przestronności, jasności, wrażenia, że mieszkanie jest większe. Fotografując za dnia, robimy zdjęcia bez flesza i mają one wtedy lepszą ostrość. Za idealną pogodę można uznać tą słoneczną, ale z lekkim zachmurzeniem, aby nie przeszkadzały nam białe plamy od słońca na podłodze.
Warto ograniczyć ilość dekoracji, które mieszczą się w kadrze (pamiętajmy, iż one są szerokie i na zdjęciach widać dużo elementów, delikatne i malutkie ozdoby nie sprawdzą się).
Lepiej postawić na kilka większych dekoracji, a najlepiej na rośliny żywe, kwiaty doniczkowe bądź cięte. Dobrze też w fotografowanych wnętrzach sprawdzają się grafiki.

Dodaj komentarz