7 elementów wspierających stylizację mieszkania do zdjęć

Jeśli chcesz utrwalić wygląd przestrzeni, w której mieszkasz tak, aby zachować miłe wspomnienia i zaskoczyć znajomych, skorzystaj z naszych podpowiedzi. Prezentujemy 7 użytecznych wskazówek.

Podpowiedź pierwsza – tkaniny i obicia

Czyli to wszystko, co zawdzięczamy obecności poduszek, pledów czy koców.
Z pozoru te elementy wydają się łatwe do stylizacji, ale wcale tak nie jest. Jeśli planujemy, aby na zdjęciach widać było efekt niewymuszonego luzu, spokojnej i delikatnej nonszalancji, to wcale nie jest to takie łatwe do osiągnięcia. Choć z pewnością poduszki potrafią zmienić charakter kolorystykę i klimat wnętrza.

Podpowiedź druga – rośliny

To jest bardzo szerokie pole do popisu, gdyż możemy wykorzystać zarówno rośliny doniczkowe, kwiaty cięte, trawy lub suche bukiety, czy sztuczne ozdoby roślinne.
W zależności od tego co wybierzemy, nada nam to koloryt, wyraźny i charakterystyczne dla naszego wnętrza.

Podpowiedź trzecia, czyli dodatek światła

A konkretnie mamy na myśli lampiony, lampki, świece. Światło niewątpliwie jest w stanie podkreślić charakter wnętrza równie dobrze Jak rośliny. Jeśli więc mamy możliwość skorzystania z żywego ognia, który zdecydowanie ożywi nam nasze zdjęcie – zróbmy to i zapalmy świece.

Podpowiedź czwarta – kosze i pudełka

Duże kosze dobrze zamykają kompozycje wnętrz, więc jak najbardziej przydadzą nam się podczas fotografowania mieszkania. Mniejsze pudełka podobne jak tace, przydają się do utrzymania porządku, wśród drobniejszych elementów, takich jak świece czy drobne bukiety, ponieważ znacznie lepiej w nich wyglądają.

Podpowiedź piąta – książki i czasopisma

To taki element, który zawsze dobrze wypełnia kadr bez względu na to, czy są to książki, czasopisma czy albumy. Mogą być pokazywane pojedynczo, otwarte, położone na sobie. Dodadzą zdjęciom naturalnego i swobodnego charakteru.

Podpowiedź szósta, czyli jedzenie i napoje

Ogólnie tak, jest to fajny element, który można swobodnie wykorzystać na zdjęciach naszego mieszkania, warto jednak pamiętać, iż nie trzeba ograniczać się tylko do kubka z kawą lub herbatą, można wykorzystać równie dobrze ciasta, owoce orzechy – co sprawdzi się dobrze zwłaszcza jesienią. A także takie niestandardowe elementy jak, chociażby na przykład dynie.

Podpowiedź siódma – przedmioty codziennego użytku

To właśnie one podkreślają, iż w danym miejscu toczy się życie. Każda stylizacja ma podkreślić przytulność i funkcjonalność wnętrza – a najlepsza to taka, po której nie trzeba sprzątać, tylko dane elementy mogą już w niej zostać na dłużej.

Dodaj komentarz