Napoje na upalne dni

Co pić, gdy nadejdą upały?

Proponujemy nasze nietuzinkowe koktajle, łatwe do przyrządzenia w domu i wykonania w każdej kuchni. Polecamy nasze proste i szybkie przepisy – każdy zrobisz najwyżej w 15 minut.

Dwa w jednym, czyli shot green tea latte

Jedną łyżeczkę matchy zaparzamy bardzo niewielką ilością wody, energicznie mieszamy tak, aby powstał w zasadzie gęsty krem. Wlewamy go do naczynia, w którym jest już spora ilość kostek lodu, uzupełniamy mlekiem, na wierzch wlewamy świeżo zaparzone espresso.

Efektowny milkshake na śniadanie

Do blendera z kostkami lodu, wrzucamy dwie gałki lodów waniliowych, uzupełniamy mlekiem, garścią ulubionych płatków śniadaniowych. Miksujemy, gdy całość ma konsystencję gęstego jogurtu, przelewamy do naczynia, wierzch ozdabiamy garścią płatków śniadaniowych.

Dwa razy latte

Poniżej podajemy przepisy na nietypowe latte. Pierwszy z nich ma wyjątkowo kremową konsystencję, drugi można śmiało określić jako latte kostkowe.

Do szerokiego i wysokiego naczynia wrzucamy sporą ilość kostek lodu, dolewamy do 2/3 jego wysokości mleko, wlewamy espresso, na wierzchu wlewamy słodką śmietankę.

Latte kostkowe wystudzony napar wlewamy do kostkarki i zamrażamy. Gdy kostki są już gotowe, wrzucamy je do odpowiedniego naczynia i zalewamy w całości mlekiem ewentualnie, dosładzając cukrem lub oprószając nieco dobrej jakości kakao.

Południowa sjesta, czyli green tiramisu latte

Do szerokiego naczynia wrzucamy nieduże kostki lodu i zalewamy mlekiem do ⅔ wysokości. Uzupełniamy espresso, dajemy wcześniej ubitą śmietanę z dodatkiem matchy – będzie więc zielona, na wierzchu oprószamy jeszcze odrobiną matchy.

Waniliowe latte inaczej

Do szerokiego, ale zwężające się ku górze naczynia wrzucamy kostki lodu, wlewamy niemal pod sam wierzch, płynną, słodką śmietankę. Nakładamy gałkę lodów waniliowych, którą polewamy espresso.

Iced café mocca inaczej

Do 2 szerokich szklanek, wrzucamy na dno dwie porcje drobnych kostek lodu, dodajemy syropu czekoladowego, wkładamy po rożku loda odpowiednio waniliowego i kawowego. Zawartość szklanki uzupełniamy mlekiem oraz espresso. Jeśli nie przepadamy za kawą, można skorzystać z naszego następnego przepisu, jakim jest green tea latte. Jest to przepis równie prosty w wykonaniu jak wszystkie inne tutaj prezentowane.

Iced gren tea latte

Bardzo drobno kruszymy kilka kostek lodu do postaci sypkiego śniegu lub grubości białego cukru, oddzielnie w bardzo niewielkiej ilości wrzątku zaparzamy niedużą łyżeczkę matchy. Pokruszony lód przesypujemy do niezbyt dużego naczynia, rozszerzającego się ku górze, zalewamy go mlekiem, na wierzchu wlewamy ten esencjonalny napar zrobiony z matchy, delikatnie mieszamy, aż poczujemy, że cały lód się rozpuścił.

Dodaj komentarz