komunia

Pierwsza Komunia Święta

Dzień Pierwszej Komunii to ważne wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i jego najbliższych. Z tego powodu wiele osób decyduje się na wyprawienie przyjęcia w restauracji, na które zaprasza się członków rodziny lub przyjaciół. By podkreślić doniosły charakter okazji, warto sięgnąć po dekoracje komunijne. Stylowe ozdoby wykorzystać można do przystrojenia całej sali lub poszczególnych stołów. Specjalnie przygotowane akcesoria, takie jak stylowe filiżanki ze spodkiem, po zakończeniu imprezy służyć mogą również jako miła pamiątka uroczystości.

Wzmocnienie odświętnej atmosfery

Nie jest tajemnicą, że wyjątkowe okazje wymagają specjalnej, odświętnej oprawy. Wagę wydarzenia podkreślić można zarówno wyszukanym menu i eleganckim strojem, jak i stylowymi dekoracjami, które odmienią wnętrze lokalu i nadadzą mu niecodziennej atmosfery. By cieszyć się wysmakowaną aurą, warto zadbać o to, by dekoracje komunijne dopasowane były do już panującego w restauracji wystroju. Pozwoli to uzyskać spójny, stylowy efekt, który zachwyci zgromadzonych, a przy tym stanowił będzie piękne tło dla upamiętniających uroczystość fotografii. W miejscach, w których dominują nowoczesne aranżacje, warto postawić na minimalistyczne ozdoby subtelnie nawiązujące do motywu przewodniego imprezy. W lokalach urządzonych w stylu klasycznym czy rustykalnym sprawdzić mogą się natomiast bogatsze ornamenty, wykorzystujące elementy takie jak wstążki, tiul, brokat albo specjalne, diamentowe taśmy. Dużą popularnością cieszą się również te z dekoracji komunijnych, które nawiązują formą do religijnego charakteru święta. Ciekawym pomysłem będą na przykład służące do powieszenia na ścianie hostie ze srebrnym lub złotym napisem IHS, odświętnych kielichów bądź brokatowych chrystogramów.

Stylowe i praktyczne ornamenty

Wybierając mające posłużyć do dekoracji przedmioty, warto zwracać uwagę zarówno na aspekt estetyczny, jak i funkcjonalność ozdób. Wiele osób decyduje się sięgnąć po lekkie, praktyczne ornamenty, wyprodukowane na przykład ze styropianu. Wykonane z tego tworzywa dekoracje komunijne są niezwykle łatwe w transporcie i montażu, dzięki czemu bez trudu można zamocować je na ścianie lub podpiąć żyłką pod sufitem. Dodatkową zaletą jest fakt, że zdobienia można szybko usunąć po zakończeniu uroczystego przyjęcia. Zwolennicy oryginalnych, a zarazem stylowych rozwiązań mogą zdecydować się na ozdobienie stołów konfetti w kształcie płatków róż, które umieścić można w szklanej misie. Tak przygotowana dekoracja komunijna prezentować się będzie niezwykle elegancko. Wystrój uzupełnić można śnieżnobiałymi serwetkami i świecami umieszczonymi w kryształowych świecznikach.

Dodaj komentarz