Krem na podkrążone oczy – 3 aspekty, które brać pod uwagę przy jego wyborze

Dolegliwości zdrowotne, zmęczenie czy też niewyspanie mogą powodować powstawanie obrzęków i sińców pod oczami. Warto dobrać odpowiedni kosmetyk, który pozwoli pozbyć się tego problemu. Wybór jest trudniejszy u osób cierpiących na choroby skóry, cukrzyków lub osób starszych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając dermokosmetyki do twarzy?

Pierwszym kryterium wyboru dermokosmetyków powinna być kwestia dolegliwości, na jaką cierpi dana osoba. Decydując się kupić np. krem na podkrążone oczy należy przede wszystkim odwiedzić dermatologa. Zasugeruje on, jakich składników trzeba unikać, a jakie są stosunkowo bezpieczne lub zalecane.

Możliwe jest, że dermatolog zaleci konsultacje z innym specjalistą. Nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji brwi i rzęs albo okolicy oczu niekiedy nie mogą być stosowane bez konsultacji. Przeciwskazaniem może być nadwrażliwość na jakiś składnik, a także choroba – np. cukrzyca.

Szeroki wybór – dermokosmetyki z Monako

Większość produktów z przedrostkiem dermo- zawiera wyłącznie bezpieczne składniki. Dermokosmetyki do pielęgnacji rzęs mogą być stosowane nawet przez alergików. Jednak tak czy inaczej trzeba dokładnie weryfikować swój wybór. Drugim kryterium przed zakupem kremu na podkrążone oczy powinien być jego skład.

Producent kosmetyków prezentuje skład na opakowaniu, często dostępna jest też ulotka. Na tej podstawie można zobaczyć, czy krem pod oczy lub balsam do ust jest dla danej osoby bezpieczny pod kątem ewentualnych alergii i innych dolegliwości. Można w łatwy sposób uniknąć problemów wynikających z uczulenia.

Jak wybrać krem przeciw starzeniu się skóry?

Dla niektórych osób ważnym kryterium wyboru będzie też łatwość stosowania. Niektóre dermokosmetyki do twarzy charakteryzuje delikatna konsystencja i przyjemny zapach. Alergicy mogą wybierać te, które nie mają żadnego zapachu. Jeśli produkt spełnia wszystkie trzy kryteria, najprawdopodobniej okaże się trafiony.

Podsumowując, zakup kosmetyku dla cery wrażliwej lub z problemami jest trudniejszy, ale jak najbardziej możliwy. Należy wybrać go po konsultacji z dermatologiem.

 

Dodaj komentarz