Jakie style wnętrzarskie rządzą w 2022 roku – sprawdź!

Wnętrzarskie trendy 2022 to stawianie przede wszystkim na różnorodność. Wnętrza, które są modne mocno pokazują, kto w nich mieszka. Są spersonalizowane, stąd też niesztampowe i oryginalne. Projektanci pokochali ową moc bycia w zgodzie ze sobą, więc proponują odzwierciedlanie jej w mieszkaniach i domach. Do tego dokładają cegiełkę w postaci stawiania na rozwiązania będące ukłonem w kierunku poszanowania środowiska naturalnego. Styl ekologiczny – bo o nim mowa, mocno pokazuje, że można z pomocą m.in. materiałów, które łatwo się odnawia stworzyć przestrzeń cieszącą oko nawet najbardziej wybrednego amatora dobrego designu, a przy tym przytulną, komfortową oraz funkcjonalną.

Wnętrzarskie trendy 2022 – postaw na styl ekologiczny

Styl ekologiczny szturmem wkradł się do katalogów światowej sławy projektantów. Nic dziwnego, że pokochali go z wzajemnością – jest bardzo przytulny, bliskość natury powoduje, że także ogromnie komfortowy i co ważne – ponadczasowy. Wnętrza w stylu eko charakteryzują się stawianiem na materiały, które przetrwają lata, w tym między innymi drewno, które nigdy nie wyjdzie z mody.

Nie bez znaczenia pozostają także takie jak bambus. Oba są łatwo odnawialne, stąd też bez problemu można je stosować u siebie w domu bez obaw o środowisko naturalne. Kolejna ważna kwestia, to stawianie na barwy, które są jasne, sprzyjają relaksowi i mocno dają o sobie znać pod względem tworzenia klimatu, w którym po prostu chce się być.

Jakie style wnętrz są modne w 2022 roku?

Kolejna ważna tendencja w 2022 roku, to stawianie na style, które kochają wszystko, co związane jest z indywidualnym podejściem do tematu aranżacji. Wśród nich ważne miejsce zajmuje wspomniany już styl eko, niemniej wysoko w trendach jest osadzony także glamour, czy też loft oraz rustykalny. Wszystkie cechuje to, że łatwo jest je ze sobą zestawiać, jak również to, że z powodzeniem można w nich łamać wszelkie konwencje. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że bardzo dobrze odnajdą się z modnym stylem nowoczesnym czy też ponadczasowym skandynawskim.

Moda we wnętrzach 2022 jest bardzo różnorodna – można śmiało powiedzieć, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie – od amatorów klasyki, po tych, którzy kochają minimalizm. Kolejna ważna kwestia, to personalizowanie przestrzeni. Koniecznie trzeba stawiać na nie w kontekście tego, co kochamy, co nas definiuje i sprawia, że odnajdujemy się we wnętrzu. Mamy w nim czuć się po prostu jak u siebie w domu.

Dodaj komentarz