krata zawsze w modzie

Jak nosić ubrania w kratę?

Krata może mieć różne oblicza, gości zarówno na bardziej formalnych, jak i casualowych elementach garderoby. Potrafi ona ożywić stylizację i zmienić jej charakter. Kraciaste ubrania same w sobie są już ozdobną częścią stroju, dlatego należy je ostrożnie zestawiać z resztą elementów. Do czego dobierać ubrania w kratę? Dla kogo będą dobrym wyborem? Czy warto kupować tego rodzaju marynarki spodnie?

Czy ubrania w kratę mogą pogrubiać?

Wzorzyste ubrania mają to do siebie, że przypisuje się im skłonności do optycznego powiększenia sylwetki. Nie inaczej jest w przypadku kraty. Istnieje mit, który nadaje temu deseniowi takie właściwości. Okazuje się, że wszystko zależy nie od samego wzoru, a od jego właściwego dobrania. Jeśli obawiamy się zaburzenia proporcji sylwetki, warto wybierać mniej intensywną kratę. Delikatny wzór nie będzie przykuwał wzroku na określonej partii ciała, zatem pozostanie pod tym względem neutralny. 

Spodnie w kratę – dla kogo najlepsze?

Spodnie w kratę będą dobrym wyborem dla każdego, pod warunkiem, że dobierzemy je do swojej figury. Jeśli chcemy przy pomocy stroju odjąć sobie kilka kilogramów, warto wybierać modele, które będą miały mniejsze wzory lub wyraźnie zaznaczone krawędzie o stonowanych kolorach, na przykład te pepitkę. 

Duże motywy, z szeroko rozstawioną kratą, będą optycznie powiększać sylwetkę, dlatego taki wzór nada się dla drobnych pań i panów o bardzo szczupłych i długich nogach. Spodnie w kratę są ponadczasowym wyborem, ponieważ wzór ten praktycznie nie wychodzi z mody, nadaje się zarówno do stylizacji biurowych, jak i tych noszonych na co dzień.

Kraciaste garnitury – czy dobre na każdą okazję?

Kraciaste garnitury są synonimem lekkiej, niewymuszonej elegancji. Swoją popularność zyskały w Wielkiej Brytanii, z czasem zjednały sobie fanów na całym świecie. Początkowy garnitury w kratę były postrzegane jako bardziej sportowa wersja stroju formalnego. Dziś po kraciasty zestaw eleganckich spodni i marynarki sięgają panowie wybierający się na biznesowe spotkania czy gospodarze przyjęcia ślubnego. 

Warto jednak dobierać garnitur w myśl zasady, że im bardziej formalne wyjście, tym subtelniejszy powinien być wzór. Podobnie z kolorystyką, dodatkowo na wieczorowe okazje znacznie lepiej będą wyglądać ciemne garnitury. Komponując stylizację z kraciastymi garniturami, najlepiej wybierać białe, klasyczne koszule, które nie będą kontrastować z resztą stroju.

Marynarki w kratę i co do nich zakładać

Marynarki w kratę sprawdzają się świetnie zarówno w codziennych stylizacjach, jak i tych tworzonych na ważniejsze okazje. Ten element uzupełnia idealnie zarówno męską, jak i damską garderobę. Najbardziej klasycznym zestawieniem jest marynarka w kratę połączona z białą koszulą. 

W zależności od uroczystości można dobrać do tego dżinsy lub materiałowe eleganckie spodnie. Zyskujemy wówczas niezobowiązującą, elegancką i nietuzinkową stylizację. Dla fanów odważnych połączeń modowych można skontrastować stylizacje dzięki intensywnemu akcentowi kolorystycznemu, nawiązującemu do wzoru lub przełamującemu jego kolorystykę. Stonowane kolory kraty dobrze wyglądają z czerwonymi czy butelkowymi odcieniami.

Dodaj komentarz