Białe drzwi wewnętrzne

Dlaczego białe drzwi wewnętrzne są popularne?

Biel w aranżacji wnętrz jest niezwykle popularna i uniwersalna. Na biało malowane są wnętrza, układane są bielone podłogi. Również drzwi wewnętrzne w tej kolorystyce cieszą się stale rosnącą popularnością. Dlaczego?

Białe drzwi wewnętrzne w domu z powodzeniem funkcjonują od dawna. Doskonale odnajdują się w różnego typu aranżacjach, zarówno tych nowoczesnych, loftowych, jak również np. skandynawskich, greckich, minimalistycznych. Dlaczego warto inwestować w białe drzwi do wewnątrz pomieszczeń? Jak wybrać dla siebie odpowiedni model? Warto zwracać uwagę na kilka szczegółów.

Materiał wykonania drzwi wewnętrznych

Obecnie na rynku popularne są tradycyjne drzwi wewnętrzne wykonane z drewna bądź płyt MDF czy HDF. Drzwi drewniane będą się charakteryzować zwartą strukturą i większą wagą (dlatego powinny mieć chociażby 3 zawiasy), a drzwi z płyt lekkością, różnicą w wypełnieniu, większą podatnością na uszkodzenia. Dobrej klasy drzwi nie powinny się rozchodzić, pękać i wypaczać.

Ponadczasowy design

Biel jest kolorem uniwersalnym, obecnym praktycznie we wszystkich stylach aranżacji wnętrz. Białe drzwi wewnętrzne, jak np. Vasco Doors mogą być z powodzeniem montowane w mniejszych i większych pomieszczeniach, w domach, mieszkaniach czy lokalach usługowych. Design białych drzwi jest ponadczasowy, wybierając taki właśnie model będziemy mieć pewność, że za 5 lub 10 lat drzwi będą nadal popularne. Możemy wybrać nowe skrzydła drzwi do starych futryn, skrzydła pełne, przeszklone, z ozdobnymi elementami np. ze stali nierdzewnej. Również przeszklenia mogą być typowo przeźroczyste, jak również zmatowione.

Do pomieszczeń zaciemnionych i mocno nasłonecznionych

Niewątpliwą zaletą drzwi wewnętrznych jest możliwość ich montażu zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych, które są mocno nasłonecznione (z dużą ilością okien), jak również pomieszczeń zaciemnionych, aranżowanych w ciemniejszej kolorystyce. Białe drzwi na tle ciekawej kolorystyki elegancko wyglądają i świetnie się odróżniają tworząc atrakcyjną grę kolorów. Biel w drzwiach wewnętrznych również będzie się dobrze prezentować przy różnych typach oświetlenia. Nie bez znaczenia jest ciekawa kompozycja białych drzwi przejściowych z białymi drzwiami zewnętrznymi.

Zobacz także: http://panoramaarchitektury.pl/zakup-drzwi-zewnetrznych-w-5-krokach/

Trwałość powłoki, a łatwość utrzymania czystości drzwi wewnętrznych

Białe drzwi wewnętrzne są łatwe w utrzymaniu czystości, a to na pewno przekłada się bezpośrednio na komfort użytkowania pomieszczeń. Białe drzwi można skutecznie czyścić przy pomocy wilgotnej ściereczki z wodą lub dedykowanych środków czyszczących. Jednocześnie powłoka drzwi wewnętrznych powinna być odporna na dezynfektanty, żółknięcie, promieniowanie UV czy obtarcia po obuwiu.

One thought on “Dlaczego białe drzwi wewnętrzne są popularne?

Dodaj komentarz