Wnętrza urządzone w duchu eko na Dzień Ziemi

Wnętrza urządzone w duchu eko na Dzień Ziemi

Trend eko i dbałość o środowisko dziś bardzo mocno są zakorzenione w świadomości społeczeństwa. W sposób naturalny więc styl ekologiczny przenika też do świata dizajnu. W zaaranżowanych w duchu eko wnętrzach wyraźnie widać zamiłowanie do przyrody, dzięki czemu wypełnia je spokój i harmonia. Z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Ziemi Tikkurila podpowiada, jak urządzić wnętrza w zgodzie z naturą.

W stylu eko nie ma miejsca na tworzywa sztuczne. Podstawą są naturalne materiały i korzystanie z tego, co oferuje otaczający nas świat. Dlatego idealnym rozwiązaniem do zaaranżowanych zgodnie z trendem eko pomieszczeń jest drewno. Wykonane z tego szlachetnego surowca elementy wyposażenia wdzięcznie zdobią wnętrze, nadając mu ponadczasowy charakter, ale też wnoszą do wystroju nieco ciepła. W tę estetykę  świetnie wkomponowują się ściany w kolorze złamanej bieli Bone z palety Tikkurila Optiva White. Jasny, stonowany odcień podkreśli porządek i równowagę we wnętrzu, a jednocześnie rozświetli pomieszczenie, co pozwoli na optymalne wykorzystanie światła dziennego.

Lniane dodatki i plecionki gustownie wykończą tę delikatną stylizację.

Absolutnym must-have w urządzonych w duchu ekologicznym wnętrzach są rośliny. Na dodatek – im jest ich więcej, tym lepiej. Burza zielonych liści i wijące się łodygi ożywią przestrzeń, dodając jej świeżości i lekkości. Rośliny będą też działać niczym filtry w mieszkaniu, poprawiając jakość powietrza. Niemniej do domu warto wybierać produkty, które nie będą dodatkowo powodować zanieczyszczeń. Do malowania ścian najlepiej sprawdzą się farby niezawierające szkodliwych dla zdrowia i środowiska lotnych związków organicznych, jak seria Tikkurila Optiva. O ich bezpieczeństwie świadczą certyfikat EU Ecolabel potwierdzający spełnienie najwyższych norm ekologicznych i rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Popularnym rozwiązaniem w aranżowaniu wnętrz w zgodzie z naturą jest też malowanie mebli. Zamiast wyrzucać stare elementy wyposażenia lepiej po prostu nadać im drugie, nowe życie. Przy odrobinie kreatywności i emalii Tikkurila Everal Aqua drewniany, nadgryziony czasem regał na książki zmieni się w stylową balkonową półkę na rośliny, która będzie zaskakiwać ekologiczną prostotą, promując zrównoważony styl.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi Tikkurila przygotowała specjalną akcję promocyjną – kupując online pod adresem www.estudiokoloru.pl klienci mogą otrzymać 10-procentowy rabat oraz ekotorbę w prezencie.

Więcej inspiracji na urządzanie wnętrz w stylu eko można znaleźć na https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/inspiracje.

Dodaj komentarz