Leczenie laserowe trądziku – na czym polega?

Jeśli zmagasz się z trądzikiem i wstydzisz się tego, jak wygląda Twoja skóra — nie musisz się z nią chować. Trądzik to nie tylko naturalna część dorastania, to także dolegliwość, której można się pozbyć. Nawet jeśli do tej pory inne sposoby nie przynosiły rezultatu, jest jeszcze jeden, który warto przetestować. Jak działa laserowe leczenie trądziku?

W jaki sposób laser niweluje trądzik?

Trądzik aktywny to choroba skóry, która bardzo często występuje u osób młodych, które przechodzą przez skomplikowany okres dojrzewania. Zwykle przyczyna leży w nadmiernym wydzielaniu sebum, prowadzącym do powstawania zaskórników, torbieli ropnych i wykwitów grudkowo-krostkowych. Trądzik aktywny dotyka zarówno dziewczyn, jak i chłopców.

W okresie dorastania często problem trądziku nie znika. Trądzik różowaty może dotknąć zarówno kobiety, jak i mężczyzn. U obu płci objawia się tak samo; pojawiają się popękane naczynka, obrzęk, rumień w obrębie środkowej części twarzy i krostkami. Może dotknąć nawet osoby po 30 roku życia, atakując w towarzystwie nieprzyjemnego uczucia swędzenia i pieczenia. Sposobem na oba przypadki może być laserowe leczenie trądziku we Wrocławiu.

Czy leczenie laserowe trądziku naprawdę działa?

Terapia z zastosowaniem lasera to nic innego, jak wykorzystanie wiązki światła IPL, która penetruje tkanki skóry w sposób bezpieczny i efektywny do stymulacji porfiryny produkowanej przez bakterie trądzikowe do wytwarzania niszczącego je związku tlenowego. To metoda w pełni bezinwazyjna, która w przeciwieństwie do antybiotykoterapii, nie obciąża organizmu. Laser działa precyzyjnie na miejsca występowania trądziku, a seria zabiegów nieinwazyjnie i szybki redukuje zmiany skórne.

Co jeszcze warto wiedzieć o laserowym leczeniu trądziku?

Każdy pacjent to indywidualny przypadek, więc efekty będą się różnić w zależności od stopnia zaawansowania problemu i ilości zmian skórnych. Po każdym zabiegu niezwykle ważna jest regeneracja skóry i ochrona przeciwsłoneczna.

Dodaj komentarz