Komfort w sypialni

Jak zimą zapewnić komfort cieplny w sypialni?

Sypialnia jest takim miejscem, gdzie szczególnie potrzebujemy zachować komfort cieplny. Stała, odpowiednia temperatura sprawia, że możemy spać spokojnie nie martwiąc się o to, że zmarzniemy, nie nosząc jednocześnie zbyt grubej piżamy.

Wiele osób twierdzi, że optymalną temperaturą do spania jest temperatura około 20-22 stopni Celsjusza. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że komfort cieplny jest pojęciem, do którego powinniśmy podchodzić w sposób bardzo indywidualny, gdyż każdy człowiek czuje się dobrze w innych warunkach. Dla jednego lepsza jest wyższa temperatura, lżejsza kołdra lub spanie pod kocem, dla innego z kolei niższa temperatura + kołdry puchowe. Sposobów na to, aby zapewnić sobie odpowiednią temperaturę snu jest wiele. Przedstawiamy te najbardziej praktyczne.

Regularne ogrzewanie

Najlepszym sposobem na to, aby komfortowo się czuć we własnej sypialni jest po prostu regularne ogrzewanie. Nowoczesne systemy gazowe, olejowe czy elektryczne posiadają odpowiednia automatykę, która umożliwia ustawienie odpowiedniej temperatury. W nocy temperatura może być minimalnie niższa, aby w ciągu dnia nie zużywać zbyt dużo energii na nagrzanie wnętrza.

Wietrzenie

Choć mało osób o tym pamięta, na komfort ma wpływ również odpowiednio długie wietrzenie. Dlaczego? Wilgotne powietrze zdecydowanie dłużej i gorzej się nagrzewa. Dodatkowo wentylacja zapobiega powstawaniu pleśni.

Zobacz także: https://drzewożycia.org/dlaczego-lozko-drewniane-jest-idealne-dla-dziecka/

Odpowiednia piżama

Jest ona kluczowa dla utrzymania komfortu cieplnego. Powinniśmy ją oczywiście dobierać w sposób indywidualny, pamiętając nie tylko o komforcie, ale również o wygodzie, estetyce. Producenci na szczęście oferują tu bardzo dużą ilość rozwiązań, nie ma więc praktycznie możliwości, aby nie wybrać dla siebie czegoś, co jest najbardziej odpowiednie.

Odpowiednia kołdra

Choć wiele osób preferuje spanie pod kocem to wciąż kołdra jest najpopularniejszym nocnym okryciem. Powinna być ona oczywiście odpowiednio dobrana do wielkości łózka i wzrostu człowieka, łatwa w utrzymaniu czystości, odporna na rozrywanie, hipoalergiczna. Również bardzo ważną cechą jest to, aby była mila dla ciała. Piękne kołdry puchowe,  w najlepszy  sposób zapewniają ciepło. Dobrze dobrana kołdra puchowa sprawi, że będziemy spać nieprzerwanie i nie będziemy również się męczyć nawet przy słabszej jakości ogrzewaniu centralnym.

One thought on “Jak zimą zapewnić komfort cieplny w sypialni?

Dodaj komentarz