wakacje z dziecmi

Jak zająć dziecko podczas podróży i wakacji?

Wyjazd z dzieckiem to dla rodziców niemałe wyzwanie logistyczne. Opiekunowie muszą nie tylko spakować malucha praktycznie na każdą ewentualność, ale również zadbać o to, by nie marudził podczas podróży, a także, by nie nudził się podczas samych wakacji. Czym można zająć dziecko podczas jazdy samochodem lub podróży samolotem? Podpowiadamy.

Czy warto podawać dziecku podczas podróży przekąski?

Jeżeli wybieramy się z dzieckiem na wakacje, niezależnie od tego czy zarezerwowaliśmy wyjazd na przykład na stronie https://www.traveligo.pl/, czy też organizujemy go całkowicie samodzielnie, musimy zadbać o to, aby wziąć ze sobą w taką podróż przekąski. Będą one przydatne nie tylko wtedy, kiedy maluch zacznie być głodny, ale również, gdy będzie marudził i zacznie mu się nudzić. 

Zwłaszcza mniejsze dzieci, kiedy dostaną na przykład tubkę z musem owocowym czy kukurydzianego chrupka, a nawet bidon z wodą, zajmują się otrzymanym produktem i przez pewien czas przestają marudzić. Z tego powodu, warto spakować do podręcznej torby butelkę z wodą dla malucha, kilka chrupek w woreczku strunowym czy owocowy mus.

Czym zająć dziecko podczas podróży samochodem?

W sytuacji, kiedy zdecydujemy się na organizację urlopu na własną rękę i na dojazd do docelowego miejsca samochodem, powinniśmy wcześniej zastanowić się, jakie potrzeby podczas podróży może mieć nasze dziecko. Jeżeli trasa jest długa i przejazd do hotelu zajmuje wiele godzin, musimy przygotować arsenał zabawek i gier, które w trakcie podróży będziemy mogli wykorzystać, gdy maluch zacznie marudzić. Dodatkowo jeżeli wyjeżdżamy na wakacje samochodem i czeka nas wielogodzinna podróż, lepiej zaplanować ją na godziny wieczorne i nocne, ponieważ wówczas istnieje duża szansa, że nasz podopieczny całą drogę będzie spał. 

Jeżeli jednak maluch będzie się nudził w samochodzie, możemy czytać mu książeczki, śpiewać razem z nim, grać w gry słowne czy zgadywanki. Podróż samochodem jest o tyle komfortowa dla rodziców, że mogą w każdej chwili zrobić postój, a płaczące dziecko nie przeszkadza innym pasażerom.

Czym zająć dziecko podczas podróży samolotem?

Obecnie wielu rodziców nie obawia się już dalekich podróży z maluchem, ponieważ podróż samolotem zajmuje znacznie mniej czasu niż samochodem. Z tego powodu, jeżeli zdecydowaliśmy się na wakacje all inclusive i zastanawiamy się, w jaki sposób możemy zająć dziecko podczas lotu, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę, ile będzie on trwał. Jeżeli jest to krótki lot, warto wziąć ze sobą przytulanki, książeczki czy naklejki. W przypadku dłuższych podróży dla wielu rodziców zbawienną jest opcja puszczenia dziecku bajek. Warto więc ściągnąć kilka na swój telefon.

Dodaj komentarz