smoczki dla dzieci

Jak działają smoczki uspokajające dla niemowląt?

Na pewno każdy z rodziców miał do czynienia z czymś takim jak smoczki uspokajające dla niemowląt. Pomimo tego, sporo osób nie wie, jak smoczki te działają. Pora to sprawdzić, a być może wiele osób się zdecyduje na ten wynalazek. 

Czym są smoczki uspokajające dla niemowląt?

Smoczki uspokajające dla niemowląt są według specjalistów, a więc według pediatrów bardzo potrzebne. Smoczki uspokajające dla niemowląt dają ukojenie w przypadku kolki, czy też ułatwiają znacznie wyciszenie się pod wieczór. Niektóre dzieci mają także znacznie zwiększone potrzeby ssania. Czas przy piersi matki, czy też z butelką zupełnie im nie wystarcza. Taki smoczek wtedy będzie bardziej pomocny.

Smoczek ten pozwala się dziecku wyciszyć, a także ułatwia zasypianie. Poza tym smoczek właściwie dobrany pozytywnie wpłynie na rozwój mowy oraz zgryzu. Sporo rodziców o tym nie wie i co za tym idzie, powtarzają nieprawdziwe mity. Trzeba wiedzieć, że dziecko podczas ssania ćwiczy swoje mięśnie. 

A może smoczek dynamiczny?

Innego rodzaju alternatywą jest smoczek dynamiczny dla noworodka. Taki smoczek dynamiczny dla noworodka ma za zadanie prowokowanie właściwego i naturalnego sposobu ssania. Składa się on na pewno z bardziej miękkich poszczególnych części, które znajdują się w buzi. Z kolei te twardsze znajdują się bezpośrednio u nasady. 

Bardzo fajne jest to, że smoczki tego rodzaju rozciągają się oraz kurczą. Dzięki temu imitują one zachowanie piersi podczas karmienia. Po prostu dopasowują się do rytmu ssania, które jest indywidualne dla każdego dzieciaczka. Smoczek nie zaburza w żadnym wypadku odruchu prawidłowego i nie będzie także przeszkadzał w karmieniu piersią.

Gdy ma się pewne wątpliwości, to nie należy się obawiać pytań. Raczej od razu warto byłoby się skonsultować z pediatrą i zadać mu dręczące pytania. Odpowie na wszystko, co spowoduje, że wątpliwości zostaną rozwiane i to w pełni. Każdy rodzic chce mieć pewność i nie eksperymentować na swoich dzieciach. 

Dodaj komentarz